Září 2012

Chata v mé hlavě

16. září 2012 v 16:18 | Shav |  Má obskurní tvorba
Když něco nemáte, tak si to vymyslete. Třeba já mám parádní chatu, v parádním lese. Má okna, dveře a tři místnosti.
Kuře na švestkách

9. září 2012 v 21:13 | Shav |  Mé kulinářské patlání
Na úvod bych řekla, že nemám žádné vzdělání, které by se alespoň trochu týkalo gastronomie. Dále bych poznamenala, že v naší kuchyni mě nikdo moc často nevidí. Nicméně, vaření je jedna z věcí, co mne baví. Nedržím se receptů, ale kuchtím metodou pokus-omyl, která se mi občas vyplatí, ale občas ne. A když se mi to vyplatí, tak je to k jídlu.
Prvním takovým receptem o který se podělím bude "Kuře na švestkách", což je údajně židovské jídlo. Poprvé jsem o něm četla v komiksu od M. Satrapiové - kde sice nebyl uveden recept (byl to komiks, ne kuchařka), ale prý je to dobré. Na internetu jsem pár zdrojů našla, ale žádný mne příliš neinspiroval. Tak jsem vymyslela vlastní. ( Zkušení kuchaři ať mi prosím odpustí :))

Budete potřebovat - Kuřecí prsíčka, med, švestky, povidla, sůl, barevný pepř, tymián, rozmarýn, olivový olej. cibule

Prsíčka nakrájíme na menší kousky a okrájíme to, co se nám tam nezdá. Trošku je naklepeme a okořeníme. Poté je naložíme do směsi, kterou zhotovíme z medu, cibule, povidel a švestek, které zbavíme šlupky a vypeckujeme. V této směsi bych maso ponechala nejméně na šest hodin.
Poté vymažeme pekáč (dost velký na, aby tam šlo maso pěkně rozložit) trošičkou olivového oleje, maso rozložíme a podlejeme směsí (mělo by jí dost, pokud se Vám zdá, že nikoliv, přidejte med s povidly a znovu lehce okořeňte tymiánem s trošičkou rozmarýnu). Necháme péct (resp. tak trochu vyvařit) a když je upečeno, ze směsi vyjmeme maso, které dáme na chvíli stranou. Nyní si vezmeme na paškál naší směs, kterou si v hrnci můžeme ještě dochutit, či zahustit (většinou bývá poněkud řídká).
Kuře na švestkách bych podávala s brambory uvařenými ve šlupce, protože vytvářejí příjemný kontrast k sladké chuti kuřete.

Pokud snad někdo z Vás má nějaká doporučení, výtky, či můj recept zkusil a zachutnalo mu, nechť mne informuje! :)

Dějepisář

8. září 2012 v 17:20 | Shav |  Má obskurní tvorba
Po předchozí kuchařce, školníkovi a panu tělocvikáři Výmykovi je tu poněkud starší člen učitelského sboru - pan Dějepisář. Vyznačuje se neskutečně monotónním výkladem, želvím obličejem a látkovými kapesníky.


pan tělocvikář Výmyk

6. září 2012 v 22:51 | Shav
Po kuchařce a školníkovi následují učitelé. Prvním z nich je pan tělocvikář, vlastním jménem Petr Výmyk. Tento chlapík disponuje schopnostmi naprosto nadlidskými. Kromě toho, že je naprosto imunní Newtonovým poznatkům, hbitě předvede jakoukoliv sestavu (od zumby až po taekwondo).


A kde jsou přezůvky?!

6. září 2012 v 18:51 | Shav
Školník. Zákeřný a co hůř - přehnaně čistotný. Úzkostlivě slídí v těch nejméně očekávatelných rozích a pozorně sleduje každého hříšníka, který má (samozřejmě náhodou) na sobě venkovní obuv.

Kolik chceš knedlíků?!

5. září 2012 v 23:31 | Shav |  Má obskurní tvorba
Nejzákeřnější bytostí je v celém vesmíru bezesporu kuchařka ze školní jídelny. Umí perfektně zahřívat polévky a jiné pokrmy stehny a disponuje zvláštním nadáním, které jí umožňuje vybrat pro žáky ty nejšlachovitější, nejnechutnější a nejhorší kusy masa. Znáte ji?