Drahá paní psycholožko

25. února 2012 v 21:13 | Shav |  Slinty kolem
Drahá paní Psycho(v)ložko,

Sic předpokládám, že jste tuto definici musela zaslechnout velmi často, avšak dovolte mi ještě jednou jedinkrát citovat Vám C.G.Junga a jeho definici :
"Všechny aktivované obsahy nevědomí mají tendenci objevovat se v projekci. Je to dokonce pravidlo, že nevědomý obsah, jenž je konstelován, projeví se nejdříve jako projekce.
Často se stává, že objekt nabízí projekci příležitost, nebo ji dokonce vyvolá. Jde o případ, že si samotný objekt své vlastnosti není vědom; tím ji promítne na nevědomí jiného člověka. Všechny projekce vyvolávají protiprojekce tam, kde si objekt neuvědomuje vlastnost projikovanou subjektem."

Někdy mi přijde, že jsem až dosud žila ve své představě, že jsem své ideály vkládala do různých lidí (subjektů) a těmto představám jsem se trpělivě snažila uvěřit.
Bohužel, nebo spíše naštěstí - později přijde jakési uvědomění, jakési prohlédnutí imaga a mé (naše) naivní představy jsou ty tam, dokud nepřijde další subjekt, nebo objekt a má (naše) šedá kůra mozková je opět na další předlouhou řadu dní zaměstnávána tříděním feromonů a co hůř - racionální polovina mozku si opět vzala dovolenou a já pak zůstávám sama s tou polovinou limbickou, která, řeknu - li to upřímně mi moc na školních výsledcích a sečtělosti nepřidá.
Věřte mi, nebo ne, já jsem na projikování vskutku odborníkem, má fantazie se vyznačuje skoro až realistickými představami, kterými v mžiku dokáži zaplnit celé své vědomí. Tři roky jsem pracovala na imaginaci, která dosáhla vskutku monstrózních rozměrů, nepoznala byste pravdu od fikce!
Co je ale vlastně předmětem mého dopisu? Jak to jen determinovat pro vaše vzdělané ouško. No, řekněme to takhle - já jsem totiž odborníkem na projekci poměrně nechtěným. Víte, dříve by mě i docela zajímalo, jak ty subjekty a objekty vlastně vypadají doopravdy, jak se v různých situacích tváří, zda byly mé přestavy opravdu tak shodné, či ne.
Ale nyní jsem konečně dospěla k správnému řešení mého problému se kterým mi můžete pomoci právě Vy - léty zkušená, v lékařských kruzích velmi známá psycholožka.
Mezi námi děvčaty, já jsem více tvor kariéristický, ergo cokoliv, co jen zpomalí, či nějakým jiným způsobem mate mé vědomosti a schopnosti myšlení mne nesmírně distancuje od mé práce a studia.
Mohu - li vám směle poradit, v mém případě bych skupinové terapie rozhodně nedoporučovala, možná v případě, že by i ostatní pacientky byly ženy, v této situaci by se o tom dalo beze všeho uvažovat.
Přiznám se, že již před Vámi jsem se dotazovala na místním psychiatrickém oddělní, zda by nebylo možné mne na nějakou dobu přijmout mezi ostatní pacienty a podávat mi tak medikamenty, které by na dobu určitou mohly otupit mou schopnost neustálého projikování. (Nejdříve jsem žádala lobotomii, tu mi ale všechny tuzemské instituce strikně zamítly, údajně jsem se měla dotazovat dříve)
Zmiňované psychiatrické oddělení mne namísto poskytnutí dočasného pobytu posléze odkázalo právě na vás a tak se ptám, je možné zbavit mne této nechtěné schopnosti, vymazat všechny ty otravné city a pocity a udělat tak ze mne člověka citů zbaveného a všem okolním interakcím ať už vědomým nebo nevědomým naprosto nepřístupného?
Je - li to možné, dejte mi prosím obratem vědět.

S pozdravem Vaše slečna Es.

A co byste slečně Es. poradili Vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miqelka Miqelka | Web | 26. února 2012 v 20:31 | Reagovat

Slečně Es bych snad doporučila cestu do Korei, kde by jí tu lobotomii snad dovolili a možná i pogratulovali. Ovšem moje znalosti psychiatrie, psychologie jsou nulové, tak se dál nevyjadřuji.

2 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 4. března 2012 v 21:50 | Reagovat

Prohlédnutí imaga je šokem. Vytvořilo jsem si v životě mnoho představ a všechny založené kousíčkem na obrazu z opravdova se mě snaží zradit - někdy se jim to daří, jindy ne. Jsem ale citlivé.
Elektrošok bývá záhadný. Přichází z hlubin a nejlepší je, když nepřijde vůbec.
S každým dalším dojmem, vjemem či projekcí si někdy uvědomuji, jak moc jsem závislé na realitě a jak moc se neodvažuji ustoupit od hrstky rituálů, rutin. V té chvíli se na plátně už skoro objevuje THE END a do toho něco hraje a blábolí se popel popel a já si skutečně představuju, že život končí tady a že jinam se nedostane, že je to na hovno snažit se získat to nebo ono, trhat melouny na zahradách když stejně je sním a zjistím, že jsou duté...
Pak si, nevím jak, uvědomím, že vím proč žiju.

Píšu.

Před dvěma týdny jsem psalo povídku se slečnou Es a mladým mužem Es, který vysvětloval, že je hloupé, aby měli dvě postavy v povídce jméno začínající na stejné písmenko.

3 grey.t grey.t | E-mail | Web | 20. března 2012 v 14:23 | Reagovat

Až bude slečna Es vědět, co s tím, mohla by mi předat tu spásnou informaci?
Děkuji :)
článek je skvělý a u části s lobotomií jsem se neubránil smíchu :)

4 Knedla Knedla | Web | 7. června 2012 v 19:21 | Reagovat

Spock je mentálně sexy, kdo je pro? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama