Září 2011

Domoidní počiny

29. září 2011 v 20:43 | Shav |  Má obskurní tvorba
Takže, abych to upřesnila. Domy mi nikdy nešly. Ono je taky relativní určovat, co mi vlastně od té ruky jde a co ne. Každopádně se nechystám na žádný obor, který by snad zahrnoval realistické kreslení domů, či snad dokonce jejich technické výkresy a plány. Tudíž, pojďte směle se mnou holdovat křivým proporcím!

Nejde rozhodně o studijní kresbu, to by vaše ctěné oči, i přes mou zoufalou neschopnost poznaly - pokoušela jsem se totiž, v rámci oboru o styllizovanější a ilustrační ráz kresby.


Cukrárenský komiks

26. září 2011 v 20:46 | Shav |  Má obskurní tvorba
Nedávno mne s mojí společnicí (čti kamarádkou) napadlo poohlédnout se po náchodských cukrárnách. Samozřejmě z čistě vizuálního hlediska, jelikož obě jsme se shodly, že znázornění takových pěkně nazdobených dortíčků, roládek, stříšek, indiánů ( náchodských ašantů) je jistě papíruhodné.
I když jsme do cukrárny nedaleko hlavní třídy přišly výhradně kvůli nabídce, nakonec jsem se dortům věnovala jenom já, protože se má společnice jala věnovati naproti sedícím stařenkám, které jedno z ještě teplých zářijových odpolední pravděpodobně ponouklo k další pravidelné sedánce u dobrého zákusku, kafe, či dobrého punče.
Já mám sladkosti ráda. Sice ne asi tak moc jako Fuksův Milivoj, spíš bych se klonila k chuťovým buňkám Lakmé. Bohužel (v dalším spádu knihy bych řekla naštěstí) nemám žádné Karla, neboli Romana Kopfrkingla, který by mi s úsměvem Rudolfa Hrušínského nosil pralinky, či rakvičky a věnečky.
Co si vy přestavíte pod pojmem "cukrárna"?

(já se jen před sladkým pokušením se sklopenýma očima omlouvám za kvalitu fotografie)