Pýs end flavrs for evryvan nambr tú

20. srpna 2011 v 20:11 | Shav |  hovadiny, já a svět
Upřímně se dnes cítím po kreativní stránce tak nějak vyčerpaně (vyčerpaně z čeho ,toť je otázkou), ale ponechme to. Na oblíbené písně není třeba velká dávka kreativního myšlení, horší to bude s danými asociacemi. Ale nechme to vyvrbit...

A ejhle! S expozicí nám nyní pomůže má denní činnost. Nebudu sáhodlouze rozvádět čištění zubů, nebo to, jak se mi dnes ráno jen těžce otevíraly oči. Přejděme rovnou k věci - už dlouhou mi v mém pokojíku a občas hudební krabičce hraje soundtrack k poměrně úspěšné pc hře, která má dnes už kolem šestnácti let. Jedná se o hru, která ve své době byla určena výrostkům od sedmnácti let a výš (dnes už bychom posunuli hranici na 12 let.ne, rozhodně v této plastelínově sympatické záležitosti nenaleznete pornografické ani obscéní scény.)
Každopádně dnes se mi konečně podařilo tuto hru stáhnout a opatřit jí kompatibilním módem, abych se i já mohla o jednom z nudných večerů pokochat plastelínovým "kohoutkem (?)" a líbivými animačními sekvencemi, potažmo krásnou práci s touto hmotou, která se pro animaci snad narodila.
A nyní docházíme ke konečné pointě - tahle píseň mi evokuje mou soukromou lásku - animovaný film, s pc hrou spjatá modelína a animace vůbec.
(záměrně odkazuji i na video M.Trnky současného studenta animace na FAMU, který tuto píseň použil pro svůj snímek.)
Na mne tahle píseň působí tak trochu ironicky, co si o ní myslíte vy?
Přesouváme se dál. Tentokrát hovoříme o spjatosti s batikovaným tričkem, láskou, mírem i dlouhými vlasy. Jak jsem toho docílila? Využila jsem opět své "soukromé lásky" - animovaného filmu, jehož autorkou je absolventka mé vysněné školy Veronika Szemlová.
A ptáte se, kde jsou ty dlouhé vlasy, mír, láska a vůbec? Odpověďí není tentokrát číslo 42, v tomto případě vám doporučuji shlédnout videoklip a uchopit myšlenku písně samotné, co říkáte, nepřipomíná vám to tzv. "protest song"? A s jakou dobou byly tyto písně spojeny, he?
Každopádně sosejte sami a myslím, že spojitostí s 60. léty naleznete dost!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 20. srpna 2011 v 20:42 | Reagovat

NEÉÉVERHÚÚÚD!
Ty znáš Neverhood?
Never thought about THAT! Jestliže tobě hraje v pokoji Imaginarium dlouho, pak mě tady hraje na Alfě přímo předlouho! Jsi zatím s TlusŤjochem druhý človíček a pozemšťan, který absolvoval Klaymenovo dobrodružství až za hranice Neverhoodu a vrátil se nazpět šířit modelínovost a modelínovitou lásku! Wheee! When the operator plays a little ping-pong et kom zalazhee... Jé, já jsem tak nadšené - a to jenom z toho, že zas máme o plastelínový kousíček k sobě blíže! Tak to jsem nečekalo...

2 Kelyš Kelyš | E-mail | Web | 21. srpna 2011 v 18:57 | Reagovat

Rád jsem si vyslechl "animovanou" skladbu. Neznal jsem, poslechl celé, ale ve mně to bohužel nic nenechalo.
Kdežto druhá písnička je skvělá. Ač to je mimo můj styl, líbí se mi. ;-)

3 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 0:28 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama