Peklo na Zemi, kde jinde

4. dubna 2011 v 15:12 | Shav |  Slinty kolem
Dneska to pravé peklo nevypadá jako místo s rohatými individui a kotly, které zavánějí smradem síry. V dnešní době peklo nenajdeme jinde než na naší Zemi.Jen posuďte sami.
Znáte to staré, pravdivé řčení "Humor je kořením života"? Vsadím se, že ano. Je to rčení, které se projevuje hlavně v nepříliš pohodových a příjemných situacích našeho bytí na světě.Nacházíme - li se v situaci nedobré, nepříjmné, zkrátka v situaci, kdybychom do něčeho, nebo nejlépe do někoho kopli, či mu baseballovou pálkou upravili fasádu.
Tak v této chvíli je na místě naše zbraň - humor a vtip, u mne tedy většinou černý, sarkastický humor, který nám pomáhá se od sužující situace odrazit a odprostit.
Ano, tak to je ten drahocenný humor, vtip a nápaditý fištrón a důvtip, díky kterému tu ještě jsme a zůstáváme.
Ale můžeme si vlastně v poslední době náš humor vlastně dovolit?
Odpovídám "ne", nebo "jen velmi málo a o samotě".
Dnes si už nemůžeme dělat srandu s postižených, barevných, starých, nemocných a ani normálních lidí.Dokonce vlastně ani sami ze sebe, protože lidé jsou příliš natvrdlí, aby tento druh humoru pochopili.
To je pro mne, jakožto cynické, občas velmi zlé a necitelné zvíře pořádné peklo, no ne?
(A to mě ještě k tomu dneska skolila alergická rýmička ...)

A Protože je tento článek psán bez jakékoliv chronologické a logické souvislosti, napadlo mne, že bych mohla uvést pár sebelítostivých důvodů, proč je to všechno kolem peklo s pěti pé, Peklo na Zemi.
1) Protože mám alergickou rýmičku
2)Protože mne neskutečně svědí levý kotník
3)Protože existují spisovatelé jako Coellho, Meyrová a další
4)Protože jak říká malý Oskárek z knihy Guntera Grasse - Ježíšek byl plynař.
5) A protože existuje tahle písnička
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tejden nemytá hlava tejden nemytá hlava | 9. dubna 2011 v 21:33 | Reagovat

k dokonalosti chybí ještě jeden bod seznamu:
6) Protože existují látkové kapesníky

2 Lilith Lilith | Web | 15. dubna 2011 v 13:57 | Reagovat

Tak tou  písničkou jsi to dovedla k dokonalosti XD a já bych v tuhle chvíli napsala, tolik protože, že bych popsala nejmíň 4 A4 z bou stran XD

3 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 20. dubna 2011 v 19:19 | Reagovat

Též požívám v pravidelných dávkách cynismu.
Jsem z Alfy, ale ty jsi asi tedy (dedukuji) z Plzně, viď? To mám z Alfy kousíček, mám vesmírnou stanici nevýhodně umístěnou v Plzeňském kraji ku jihozápadu v královském městečku :-D
Hlásit se chystám do Prahy a ve směru animačním - už teď se připravuji a učím se kreslit, protože moc dobře vím, že ničehož nakreslit neumím - a kdyby nápad byl, technika hrůzná! :-D Však také jako mrňavoulinké jsem po několika letech na ZUŠ pozemské odmítlo nechat si do hlavy vštěpovat jasné vize a dalo se cestou vizí svých. No a takhle to pak dopadá. Jsi moc hodná, že se takhle zajímáš, nikdo se mě na to ještě neptal; já se ale rozhodlo teprve před necelým měsícem.
Zato však skálopevně. Už ani hustý provoz na vesmírné trase z Aldy do Prahy nezhatí můj sen... Kde se učíš ty, nebo kam se chystáš, milá, sympatická stopařko, ptám se na oplá/atku?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama