Platonova láska

7. ledna 2011 v 22:48 | Shav |  Slinty kolem
Špatný, nebo spíš maličko pozměněný název článku volím záměrně.Ale všichni snad víme, na čem jsme.Platonicka láska-nedosažitelná, nedostupná, probrečená a po nocích vysněná.
Já nevím, ale není to snad lepší, tohle žití v subjektivní fikci?Vytvořit si kolem sebe svět plný krásných snů a představ, vystavět imaginaci tak pevné hranice, že se pro nás stanou skutečností?Trochu mi tohle připomíná francouzský film pod názvem "Má mě rád, nemá mě rád"(jinak vřele doporučuju :)).
Tato slečna byla ovšem vážně psychicky nemocná, její platonická láska k lékaři vygradovala až ve strašlivé činy končící dokonce vraždou.
Nebo takový Van Gogh!Údajně tento slavný autor Slunečnic a Hvězdné noci randil s prostitutkami a třikrát mu to nevyšlo.Byl to ovšem člověk velice přecitlivělý, jako každý geniální umělec, tudíž se nervově zhroutil a oporou mu zůstal pouze bratr Theo.Později taky dostal ten vynikající nápad a uřízl si ucho, které poslal jedné ze svých nenaplněných lásek dopisem.
Pak ještě stačil na Gaugina vyběhnout s nožem a skončil na okraji společnosti.
Tak si říkám, že tahle nenaplněná platonická láska (samozřejmě ne ta úplně nedosažitelná, celebritovská :) ) ničí člověka hlavně zevnitř.Takže než se vy "platoničtí láskomaniaci" nadějete, budete cukavými pohyby tahat z krabičky Rohypnol.Co naplat.

Přeci jen i "láska" mezi oběma lidmi je subjektivní fikce jedinců do doby, než přijde černá hodina rozumu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tyden_nemyta_hlava tyden_nemyta_hlava | 11. ledna 2011 v 18:19 | Reagovat

Ten nápad s uchem je velice inspirativní. Přemítám, co bych si uřízla já...nejspíš tyden_nemyty_prst_u_nohy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama