Nej(depresivnější) hudba vůbec

21. ledna 2011 v 23:37 | Shav

Preferujete utahané slaďáky a pubertálních láskách, či jste snad příznivcem psychedelie?Tak věřte, že to je pouhé nic a prázdno proti tomu, co naleznete zde.
Varování: Pokud jste slabé povahy, či nesnesete krásu absurdna, podívejte se raději na Justina Biebera.

Pomyslným vítězem v hudbě, jež silně zapůsobí na vaše smysly a uvrhne vás do hluboké depresivní nálady, nebo naopak do přemýšlivé, procítěné euforie(na mne působí skoro jako droga), jsou rozhodně The Residents.Kultovní kapela, která se proslavila nejen svým experimentálním, a zejména inovátorským přístupem na svých jedinečných deskách, ale i experimenty s novými medii. The Residents jsou například označováni za autory prvního videoklipu v dějinách hzdby. Jejich dílo je dnes součástí sbírek Muzea moderního umění v New Yorku, jako jedni z prvních také přišli s propracovaným CD-romem (Freak Show). 

Skupina absolutně tají svoji identitu. Používá ve světě show-bussinessu jedinečný image v podobě masek obrovské oční bulvy nesoucí cylindr. Dodnes se nikomu nepodařilo zjistit, kdo vlastně se za oční bulvou skrývá. Kapela patří ke světové špičce, přestože nebyla nucena v minulosti udělat jediný rozhovor, ani v jednom z hudebních časopisů se neobjevilo foto kteréhokoliv z členů. Po celou dobu své existence neučinili jediný kompromis směrem ke komerční sféře, přesto jsou jednou z nejuznávanějších formací pohybující se na pomezí klasické hudby, avantgardy a moderního divadelního umění. Jejich ojedinělá živá vystoupení jsou směsicí hudebního a vizuálního vjemu, performance.

Hodně štěstí, doufejte, že vydržíte alespoň minutu videa...tak jak jste dopadli?

Jestli znáte Jamese Browna a jeho song Man´s world, tak tady je ujetě krásná předělávka od The Residents.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama